Sredstva za plašenje, rastjerivanje i onemogućavanje pristupa za ptice neophodan su alat za vrtlare i vlasnike vinograda. Konkretno, neke vrste ptica (npr. čvorci) mogu znatno oštetiti usjeve i time prouzročiti nemalu financijsku štetu. No, sredstva protiv ptica koristit će i stanovnici kuća u kojima su se ptice smjestile uz prozorske okvire, na terase ili balkone i proizvode veliku količinu izmeta koji se mora stalno čistiti. Kojima parametrima se trebamo voditi pri odabiru sredstava za obranu od ptica? Pogledajte!

Pokaži više

Elektroničko strašilo za ptice

Elektronska strašila za ptice rade na principu emisije zvuka ili ultrazvuka koji su pticama izrazito neugodni. Međutim, ljudima i većini domaćih životinja i kućnih ljubimaca su emitirani ultrazvukovi nečujni i stoga ih ne ometaju.

Ova strašila su idealna za prostore koji su barem djelomično zatvoreni, jer zidovi pomažu reflektirati emitirani zvuk, tako da su ovi proizvodi pogodni za proizvodne hale, povijesne zgrade, itd.

Šiljci protiv ptica

Šiljci od nehrđajućeg čelika za zaštitu pristupa ptica postavljaju se izravno na objekte na takav način da onemogućuju pticama da sjednu na izbočine ili skulpturalne ukrase. Zahvaljujući tome, sprječava se stvaranje naslaga ptičjeg izmeta koji može vizualno i mehanički oštetiti objekt.

Šiljci za ptice koriste se posebno na povijesnim građevinama, ali ih možete postaviti i na obiteljske kuće.

Zaštitna mreža protiv ptica

Zaštitne mreže služe prvenstveno za zaštitu usjeva. U takve se mreže mogu umotati drveće, grmlje i druge biljke kako bi se zaštitili plodovi koje bi nepozvani leteći posjetitelji mogli obrati. Zahvaljujući mreži, ptice ne mogu doprijeti do plodova, a mreže ni na koji način ne ograničavaju rast biljaka te kukci bez problema lete kroz nju.

Gavran za plašenje golubova

Strašila mogu imati oblik pravoga predatora – za golubove se najčešće koriste modeli gavrana, a protiv ostalih ptica predatori u obliku mišara, jastreba ili sova. Ptice na prvi pogled ne prepoznaju da je to samo maketa i izbjegavaju ta mjesta. Makete se najčešće izrađuju od plastike i mogu se staviti na podlogu ili objesiti u prostoru.

Električno strašilo za ptice u usporedbi sa uređajima za rastjerivanje na baterije ili solarne

Uređaji za rastjerivanje najčešće dobivaju potrebnu energiju iz tri moguća izvora:

  • Solarni uređaji - idealni za vinograde, polja i vrtove - ne trebaju izvor električne energije, jer su opremljeni solarnom ćelijom koja energiju crpi iz sunca.
  • Električni rastjerivači – spajaju se na običnu utičnicu, posebno su pogodni za interijere – proizvodne hale, hodnike, zatvorena dvorišta i sl.
  • Strašila za ptice na baterije – pune se uz pomoć akumulatora, a potrebno ih je obično puniti svakih nekoliko tjedana ili mjeseci. Pogodni su bilo gdje gdje nema izvora električne energije i nema dovoljno sunčeve svjetlosti.

Koji je domet strašila za ptice?

Električni uređaji za rastjerivanje ili strašila za ptice mogu u zatvorenom prostoru pokrivati površinu do 600 m², a na otvorenom, imaju domet do 25 metara.

Odredi parametre
Odlična cijena
Ramda strašilo za ptice, vrana, crna Ramda strašilo za ptice, vrana, crna
Ramda strašilo za ptice, vrana, crna

Strašilo za ptice u obliku vrana. Odbija nepoželjne ptice.

Predviđeni datum otpreme: ODMAH

Dostava MALL