Tražite reflektor, a niste sigurni koji će odgovarati vašim potrebama? Ako trebate osvijetliti veće vanjske ili razne industrijske prostore, jedna od najboljih opcija je korištenje visokokvalitetnih reflektora. Mogu se koristiti i za kuće, na primjer u vrtovima u kojima ćete ih najviše cijeniti tijekom radova ili sličnih aktivnosti, a mi u nastavku donosimo savjete kako odabrati pravi za vas.
Popularnost su stekli zbog kvalitetne rasvjete, već i zbog toga što su vrlo izdržljivi - protiv vlage i drugih vremenskih uvjeta otporni na udarce i imaju dug radni vijek. Ako se odlučite za njihovu kupnju, ponudu možete pogledati na MALL.HR stranici pod rubrikom Reflektori, a u ponudi su samostojeći i fiksni reflektori.
Vrste reflektora
Halogeni reflektori
- Zagrijavaju se tijekom rada.
- Dugi radni vijek baterije.
- Visok stupanj pozadinskog osvjetljenja.
LED reflektori
- Dugi radni vijek.
- Nije potrebno održavanje.
- Niska potrošnja energije; ekonomičniji su.
- Nisu osjetljivi na česta isključivanja i uključivanja.
Ako birate pravi reflektor za vas, također je važno znati koju biste boju svjetla željeli, što ovisi o tome gdje želite postaviti reflektor i što vam najviše odgovara. Na raspolaganju su oni na klasično ručno uključivanje ili reflektori sa senzorom koji se upale čim otkriju kretanje kao i solarni reflektori koji se pune na sunčevu svjetlost.
Odabir snage reflektora
Najlakši način za izračunavanje iznosa je kvadrat sobe. Prema općeprihvaćenom standardu, na 1 m2 dolazi 20 W snage. Za normalno osvjetljenje trebate pomnožiti broj četvornih metara sa snagom žarulje. Rezultat će biti jednak snazi svih električnih uređaja po sobi. Uzimaju se u obzir i mjesto i broj prozora, vrste svjetiljki, dizajn sobe.
Raspored žarulja
Postoji nekoliko standardnih izgleda:
- Ovalni - uređaji su postavljeni po obodu, unutarnja strana slike ostaje prazna.
- Krug - postavljanje uređaja oko perimetra u obliku kruga.
- Postavljanje u kut - obično se ova opcija kombinira s lusterom.
- Križ - ovaj raspored osvjetljava maksimalnu površinu;
- Pravokutnik - vizualno povećava sobu;
Da bi svjetlost padala ravnomjerno, svjetiljku treba postaviti na jednakoj udaljenosti jedne od druge, uzimajući u obzir dimenzije prostora, a ukoliko je u interijeru, udaljiti ju od zida oko 20 cm.
Stupanj IP zaštite
Postoje međunarodni standardi za stupanj zaštite električne i električne opreme. U osnovi, ti sustavi štite od nepovoljnih uvjeta i pojava u okolišu. Ovaj je standard IP koji određuje stupanj zaštite dijelova pod naponom od prodiranja stranih predmeta, prašine ili vlage. Tipično, IP stupanj zaštite obično se klasificira prema dvoznamenkastim brojevima (IP45 i IP54). Prvi IP broj odgovara stupnju zaštite od prodora ili udara čvrstih predmeta. Drugi je stupanj zaštite od ulaska vlage ili vode u kućište.
- Sortiraj prema
- Preporučujemo
- Najniže cijene
- Najviša cijena
- Popularnost
- Najprodavanije
Dodatnih 5 % popusta na odabrane artikle marke MAKITA s promo kodom HR05MAKITA. Ponuda vrijedi do isteka zaliha ili najkasnije do 2. 2. 2025!
Makita akumulatorski LED reflektor DEADML805 s dvije razine svjetline, 20 izuzetnih LED dioda, kompaktnog dizajna i ergonomske ručke. Akumulatorska baterija i punjač nisu priloženi.Predviđeni datum otpreme: 28.1.