Brand
Cijena
Dostupnost
Nazivna snaga
Bušenje u beton
Težina
Bušenje u drvo
Bušilice svrstavamo u osnovnu opremu za svaki hobi i profesionalnu radionicu, a prikladne su i za mala bušenja u kućanstvu. Ako vam je bušilica nužan alat, odaberite onu s udarnim bušenjem ("čekićem"), koja će probušiti i vrlo čvrste materijale. Akumulatorska bušilica je odlična za povremenu upotrebu, radi bez kabla i potrebno ju je samo s vremena na vrijeme napuniti.
Bušilica bez čekića
Bušilice bez čekića dovoljne su za jednostavna bušenje u meko drvo, plastiku, šuplje cigle itd. Prikladne su za nezahtjevne "sam svoj majstor" radove i kao povremeni pomoćnik u kućanstvu.
- niska cijena
- lakše bušilice kojima se dobro rukuje
- slabije, ne buše tvrđe materijale
Udarna bušilica
Udarne bušilice, za razliku od običnih bušilica (bez "čekića"), imaju funkciju udarnog bušenja koja radi na principu rotacije bušilice zajedno s vibracijama koje olakšavaju i čine ulazak u materijal učinkovitijim. Udarna bušilica je idealna za aktivne "uradi sam" majstore, zahtjevne poslove i za profesionalnu upotrebu u vrlo velikom broju primjena.
- visoka učinkovitost, buši čak i vrlo tvrde materijale
- široke mogućnosti upotrebe
- viša cijena
Akumulatorska bušilica
Akumulatorske bušilice idealne su za male poslove na kojima su klasične bušilice nespretne, te za rad na mjestima koja nemaju priključka na struju.
- dobro rukovanje bušilicom
- nije potreban priključak na struju
- slabiji učinak
Stolne bušilice
Stolne bušilice (ponekad i "stupne") idealne su za bušenje vertikalnih i kosih preciznih rupa. One su čvrsto fiksirane u postolju i omogućuju bušenje pod kutom u drvu, metalu, plastici i mnogim drugim materijalima. Stolne bušilice mogu poslužiti i za produbljivanje. Stupna bušilica mora biti čvrsto usidrena kako bi se postigla maksimalna stabilnost prilikom bušenja.
Na tržištu možete pronaći i druge alate na baterije, koji su popularni zbog svojih kompaktnih dimenzija, male težine, dobrog omjera cijene i učinka i širokog raspona upotrebe.
Kako odabrati bušilicu?
U parametre za izbor bušilice spadaju snaga, način stezanja, broj okretaja, težina i druge funkcije ili pribor.
Snaga bušilice i moment sile
Na sposobnosti bušilice utječe njena ulazna snaga, koja je izražena u vatima (W).
- Za lake zadatke, kao što su to bušenje u meko drvo ili građevinski materijal, bit će dovoljne bušilice s ulaznom snagom od približno 600 W.
- Za redovitu upotrebu u radionici odaberite modele ulazne snage 900 - 1200 W.
- Profesionalcima će se svidjeti snažne bušilice s ulaznom snagom do 1900 W.
Moment sile ne utječe znatno na učinak bušilice. Moment sile (zakretni) je dan u Newton-metrima (Nm) i označava silu koja djeluje tijekom bušenja. Moment se često može prilagoditi prema potrebi.
Regulacija brzine bušilice
Brzina bušilice utječe na tehniku bušenja. Obično se brzina može regulirati pritiskom na upravljački gumb. Neke bušilice imaju dva stupnja prijenosa, koji imaju različite okretne momente.
- Za bušenje većih rupa ili miješanje bušilicom prikladni su niži broj okretaja i veći okretni moment.
- Za bušenje malih rupa ili brušenje koristit ćete veći broj okretaja i niži moment.
Vrsta stezne glave
Stezna glava je jedan od ključnih dijelova svake bušilice, a koristi se za stezanje svrdla, brusnih ploča i drugih dodataka za bušilice.
Možete birati između 2 vrste steznih glava:
- Stezna glava s nazubljenim vijencem – glava se zateže pomoću vijenca koji je dio stezne glave. Prednost je kvalitetno stezanje koje može izdržati i naporne operacije, nedostatak je duže vrijeme stezanja i moguć gubitak ključa za stezanje.
- Brzostezna stezna glava – moderan sustav, koji ne zahtijeva dodatni ključ za stezanje. Dodatak se steže ručnim zatezanjem stezne glave. Prednosti su brzina i jednostavnost pri izmjeni nastavaka, no kod snažnijih bušilica stezna glava se može otrgnuti ili olabaviti tijekom zahtjevnih operacija.
Popularni pribor i funkcije bušilica
- Postavljanje udarnih vibracija ("čekića") – čekić se po potrebi može uključiti i isključiti.
- Regulacija brzine – omogućuje reguliranje brzine bušenja prema materijalu koji se buši.
- Unazad – možete ga koristiti za izvlačenje vijaka ili vijaka.
- Rasvjeta – osvjetljava radno područje.
- Kovčeg – za spremanje bušilice i pribora.
- Punjač – kod akumulatorskih bušilica obično je dio opreme zajedno s rezervnom baterijom.
- Sortiraj prema
- Preporučujemo
- Najniže cijene
- Najviša cijena
- Popularnost
- Najprodavanije
Udarna bušilica marke BOSCH Professional. Snaga 600 W. Brzina praznog hoda 2.800 o/min. Bušenje u drvu 25 mm. Bušenje u čeliku 10 mm Bušenje u betonu 13 mm Podesivi okidač s kontrolom brzine. Bočna ručka s graničnikom dubine. Masa: 1,8 kg
Predviđeni datum otpreme: SUTRA
Iskra vibracijska bušilica GX-EID043 je prikladna za različite vrste bušenja i uvrtanja.
Predviđeni datum otpreme: SUTRA
Predviđeni datum otpreme: SUTRA
Predviđeni datum otpreme: SUTRA
Snažan alat za uporabu u najtežim uvjetima.
Predviđeni datum otpreme: SUTRA
Izdržljiva 2-stupanjska udarna bušilica Bosch GSB 18–2 RE s regulacijskom elektronikom i zakretnom pločom četkica. Ima Anti-rotation mehanički prekidač za preopterećenje. Vrata vretena promjera 43 mm omogućit će vam korištenje u stalku za bušenje.
Predviđeni datum otpreme: SUTRA
Predviđeni datum otpreme: SUTRA
Predviđeni datum otpreme: 31.12.
Predviđeni datum otpreme: 31.12.
Udarna bušilica GSB 600 Professional (06011A0321) marke BOSCH Professional. Snaga 600 W. Bušenje u čelik 10 mm. Bušenje u betonu 13 mm. Bušenje u drvu 25 mm. Brzina praznog hoda 3.000 o/min. Težina: 1,7 kg.
Predviđeni datum otpreme: 30.12.
Udarna bušilica Iskra Z1J-13 je praktičan i lagan uređaj, sa snagom do 600 W.
Predviđeni datum otpreme: 31.12.
Predviđeni datum otpreme: 31.12.